Ceolitas absorbuoja beveik 95 % amoniakо, kuris patenka į vandenį per prakaitą, kūno riebalus ir šlapimą. Ceolitas neleidžia vandenyje esančiam laisvajam chlorui susijungti su amoniaku ir neleidžia chlorui tapti neefektyviam kovoje prieš mikrobus. Ceolitas, padidindamas chloro naudojimo efektyvumą, sumažina naudojamo chloro kiekį. Tai savo ruožtu sumažina išlaidas chlorui.
Natūralus Mineralas Ceolitas – Klinoptilolitas
- Absorbuoja toksines medžiagas, tokias kaip sunkieji metalai ir amoniakas.
- Filtruoja iki 4 mikronų dydžio daleles.
- Suteikia plačią veikimo erdvę nitrifikatoriams.
- Pagerina bendrą ekosistemų kokybę ir sanitariją.
- Apsaugo nuo dumblių ir samanų formavimosi.
- Vanduo tampa optiškai ir biologiškai švarus.
- Pašalina dujas ir blogus kvapus.
Ceolitai – hidratuoti aliuminio silikatai, turintys kristalines struktūras ir galintys absorbuoti daugelį skirtingų tipų dujas, kvapus, drėgmę, naftos cheminius produktus, amoniaką, sunkiuosius metalus, žemo lygio radioaktyvius elementus ir daugybę kitų įvairių tirpalų.
Ypač porėta ceolito struktūra suteikia didelį paviršių ant kurio gali vykti cheminės reakcijos ir katijonų sąveikos mainai. Tuštumos ir kanalai, esantys ceolite, sudaro iki 50% jo tūrio, o tai leidžia ceolitui surinkti iki 4 mikronų dydžio sveikatai žalingas daleles.
Pagrindinis Ceolito (klinoptilolito) principas yra jonų mainai. Ceolitas turi natūralų neigiamą krūvį, kuris jam suteikia aukštą katijonų mainų gebą (CEC). Jis absorbuoja amoniako jonus (NH4+) ir kitus katijonus ištirpusius vandenyse. Jis pašalina sunkius metalų katijonus (Pb, Cu, Cd, Zn, Co, Cr, Mn ir Fe; Pb, Cu beveik 97%), organinius teršalus ir nepageidautinus vandens kvapus.
Ceolitai yra tokie patys efektyvūs kaip ir kitos jonų mainų dervos, tačiau kur kas pigesni nei kitos priemonės. Savo aukštos katijonų mainų gebos, ekologiškos struktūros ir žemos kainos dėka, ceolitai (klinoptilolitai) yra plačiai naudojami baseinuose, tvenkiniuose, akvariumuose ir žuvininkystės ūkiuose.
Ceolitas (klinoptilolitas) pakeitė įprastinį smėlį kaip baseinų filtravimo sudedamąją medžiagą Europoje, Amerikoje ir Australijoje. Jis kiekvieną dieną yra naudojamas vis dažniau ir plačiau visame pasaulyje.