Aktualijos
Statyba

Ekologiška Statybinė Medžiaga

Ceolito naudojimas statybinėse medžiagose

Natūralus ceolitas KlinoMix – dechromuojantis ingredientas, naudojamas cemente. Ceolitas KlinoMix yra produktas, kuris yra gaminamas  naudojant techninį geležies sulfatą ir natūralų aliuminio silikatą. KlinoMix sumažina vandenyje tirpstančio chromo (VI) kiekį cemente.

Veiklus mišinys susideda iš natūralaus ceolito ir techninio geležies sulfato hidrato (iki 50%), iki vieno svorio % – priklausomai nuo Cr (VI) kiekio cemente. Mišinyje be techninio geležies sulfato hidrato taip pat yra natūralaus ceolito su aktyviu paviršiumi. Tinkama šių dviejų komponentų kombinacija gali sumažinti vandenyje tirpstančio chromo Cr (VI) lygį daug efektyviau nei vien tik geležies sulfatas. Kitas didžiulis privalumas yra lengvas mišinio valdymas, lengvas dozavimas ir galimybė ilgai sandėliuoti be iš to sekančių medžiagos sumažėjimo poveikių. Yra žinoma, jog ceolito panaudojimas teigiamai veikia cemento charakteristikas dėl savo pucolaninių savybių. Jis taip pat yra naudojamas paviršinio vandens ir technologinio vandens priežiūrai.

KlinoMix ir geležies sulfato savybių palyginimas

Grynas geležies sulfatas KlinoMix
Drėgmė – svorio praradimas (105 ° C) Aukšta (iki 40%) Minimali (iki 6%) – Klinomix Powder.
Granuliometrija Nestabili granuliometrija, galima rasti gabalų, kurie yra didesni nei keletas centimetrų. Garantuojamas smulkumas pagal kliento poreikius, garantuojama PNR.
Dozavimas Sudėtinga dozuoti, medžiaga prikimba ir užkemša transportavimo takus. Paprastas dozavimas, garantuojamas tinkamo birumo savybių.
Transportavimas Sudėtingas transportavimas cisternomis, kyla problemų dėl cisternų pripildymo ir ištuštinimo. Lengva valdyti su oro technikos pagalba.
Sandėliavimas Sudėtinga sandėliuoti sausų birių medžiagų rezervuaruose – medžiaga prikimba, išlieka ant rezervuarų sienelių. Paprastai sandėliuojamas sausų birių produktų rezervuaruose be jokių praradimų dėl savo optimalaus birumo savybių poveikio.
Sandėliavimo laikas Ilgą laiką sandėliuojant susiduriama su didele rizika, jog produkto sumažės ir tai atsitinka kaip oro drėgmės poveikio rezultatas. Galima ilgai sandėliuoti be rizikos, kad sumažės produkto kiekis.
Vientisumas Kaip priedą paruoštam cementui labai rizikinga naudoti, reikalinga pasiekti vientisumą atliekant smulkinimą, nes kitu atveju betono gaminiuose gali matytis rūdžių dėmės. Medžiagos smulkumas panašus į cemento smulkumą, medžiagą taip pat galima naudoti kaip priedą, ją pilant tiesiogiai į užbaigtą cementą.

ZeoBau – medžiaga, naudojama pucolano cemento gamybai

Pagal Europos standartus EN 197-1 Ceolitas yra įvardinamas kaip natūralus pucolanas. Kaip ir kiti pucolanai, kuomet jis sumaišomas tik su vandeniu, jis nekietėja, tačiau jei jis yra smulkiai susmulkinamas, tuomet jis reaguoja su vandenyje tirpstančiu kalcio hidroksidu, kad būtų pagaminti kalcio junginiai, kurie sąlygoja kalcio silikatų ir kalcio aliuminio oksido junginių gamybą, kurie suteikia palaipsniui didėjantį tvirtumą. Pridedant 15% svorio ceolito kaip įprastinio portlando cemento pakaitalą, cemente pasiekiamas toks pats atsparumas sulfatams kaip ir sulfatams atspariame Portlando cemente. Ceolitas yra vienas iš substratų, naudojamų šlifuojant cementą tokių kaip klinkerio pakaitalas ir yra naudojamas kaip  didžioji substrato dalis (nuo 5 % iki 50 % svorio) cemento šlifavimo metu. Privalumas yra tas, jog pakeičiamas klinkeris, o tai sumažina gamybos išlaidas. Ceolitas taip pat veikia kaip klinkerio ir šlako aktyvatorius, kuris gali padidinti klinkerio substrato panaudojimą. Savybės yra lemiamos hidraulinės veiklos, kuomet keletas aktyvių kristalizacijos centrų, esančių ant ceolito paviršiaus, susmulkinami ir taip padidinama pH aplinka.

ZeoBau – medžiaga, skirta betono produktų gamybai

Ceolitas ZeoBau yra naudojamas grindų liejinių, stogų, blokų gamybai. Ceolitas mišiniuose veikia kaip stabilizuotojas ir po to, kai įdedamas ZeoBau, mišinys yra mažiau tekantis ir todėl su juo tampa lengviau dirbti. Naudojant didesnes ceolito dozes – naudinga naudoti Portlando cementą, norint padidinti jo atsparumą sulfatams. Todėl šis cementas yra rekomenduojamas sudėtingiems panaudojimams agresyviose sulfato aplinkose, pavyzdžiui, cemento suspensijoje, inkreciniame skystame cemente ir betone, skirtame specialiems pamatams. Jis yra rekomenduojamas ruošiant cemento suspensiją norint užsandarinti požemines sienas, užpilant cemento skiediniu ir užsandarinant mikropolius, bei įterpiant mišinį į kabelių ertmes. Nedidelio ceolito kiekio įmaišymas, stipriai pagerina mišinių stabilumą. Cemento – ceolito suspensija nusistovi lėčiau ir todėl kietos ir skystos fazės paskirstymas yra lėtesnis. Stabilizuojamasis ceolito poveikis cemento suspensijose taip pat yra susijęs su ceolito sorbcinėmis ir mainų gebos savybėmis.